חוויות מאנשים שעברו תהליך
בשיטת סאטיה עם יגאל

התהליך עבורי היה מיוחד מאוד, בכל פעם שאני מגיעה למפגש אני מרגישה שיש לי באמת הזדמנות למפגש עם אדם גדול, חכם ומיוחד, שבכל פעם מוכיח לי שכמה שחשבתי שאני יודעת על עצמי, יש עוד הרבה זוויות שיכולות עוד להפתיע אותי...
הרגשתי שנתת לי המון מקום להתפתח ותחושת נוחות להיפתח (נראה לי שאתה יודע עליי הרבה דברים שאף אחד בעולם לא יודע...) 

מאז שהתחלתי את התהליך אני מרגישה נינוחה יותר, אני נותנת תשומת לב רבה יותר לתחושות הפיזיות אותן אני חשה, ומנסה לתת להן משמעות ולהבין מתוכן את הרגשות שאני מרגישה. אני מוצאת את עצמי עוצרת וחושבת הרבה יותר, בסיטואציות רבות בהן בעבר הייתי מגיבה באימפולסיביות, אני היום מצליחה לעשות עצירה ולחשוב איך אני רוצה להגיב. גיליתי שאני מאפשרת להמון תפיסות עולם מוטעות להוביל את המחשבות שלי. רק אחרי קילוף כמה שכבות הצלחתי להבין שהתפיסות האלו הן מה שלעיתים לא מאפשר לי להשתחרר ולהיות עצמי.

לפני תהליך האימון הרגשתי הרבה פעמים שאני פועלת "על אוטומט" ולא עוצרת לחשוב, והיכולת הזאת שפיתחתי במהלך התהליך עוזרת לי לשחרר לחץ, להגיב בצורה קצת פחות דרמטית למצבים מורכבים. התובנה המשמעותית ביותר שלמדתי מתהליך האימון היא החשיבות של הצפת התחושות מעל פני השטח, להתמודד ולתת מקום אמיתי למחשבות.
יפעת
היה מרתק ,מדהים, מעשיר, מפתח, מענג, מצחיק... אתה עושה רושם של אדם אינטליגנטי עמוק מודע וישר כלפי עצמו והסביבה וכך גם נראה לעין ומורגש גם במעט שדיברת. ההרגשה שאתה מאוד מיומן ושולט ברזי השיטה מאחל לכל אדם שיחווה איתך כמה מפגשים. יש לך יכולות מרשימות!

התעוררתי לזה שהגוף מדבר אליי ומראה לי שמשהו השתנה אני רק צריך להיות קשוב ולהתבונן. שמתי לב שרוב ההחלטות שלי בחיים היו כתוצאה ממנגנוני הגנה ולא מרצון טבעי עמוק , שלוו ושלם. אני רגוע יותר , מקבל יותר, משוחרר יותר, עומד על שלי יותר. כאמירה רחבה התחזק לי מאד הבטחון העצמי, הדברים קורים כמו שאני רוצה שיקרו. אני מסתכל יותר קדימה בתכנון מה אעשה ולא בכיבוי שריפות.

שוב תודה רבה על חוויה יוצאת דופן מעשירה מעמיקה ומלמדת!
נמרוד
החוויה מהאימון שלי היתה מדהימה!  הכימיה שנוצרה בנינו, כבר מהמפגש הראשון הייתה כייפית ומשחררת, קיבלתי ממך תחושה של פתיחות וידיעה שיש לי תמיד אל מי לפנות.  אתה אדם גדול עם לב ענק! אכפתי ואינטיליגנטי שקיבל אותי באובייקטיביות מוחלטת, בפשטות ובהקשבה מלאה. 

התהליך גרם לי להפתח אל עצמי, לקבל את עצמי, לימדת אותי שהחיים הם לא שחור או לבן וכל פעם מחדש הצלחת להראות לי שיש עוד צדדים חוץ ממה שאני רואה. התחלתי להקשיב לעצמי, לגוף שלי, לנשימות שלי, שמתי לב איך הסביבה שלי משתנה יחד עם התגובות שלי ולמדתי לשלוט בהן עד כמה שאני יכולה. מקבלת את הרגשות שלי ונושמת לתוכם, לא מתעלמת מהן, או מנסה לכנות אותם בשמות אחרים,  מקבלת כל רגש כמו שהוא ומכילה אותו. 

העתיד שלי כבר לא נראה כל כך מבולבל, 
וגם החוסר ודאות לא מפחיד אותי יותר.
זכיתי להכיר אדם כמוך ושעוד תאמן אותי. 
תודה ענקית וים של אהבה!
שירן
חזרתי לארץ מטיול ארוך בהודו בו עברתי תהליך מאוד עמוק עם עצמי. הייתי מעט מתוסכלת מהמחשבה ש"אאבד" את כל מה שבניתי עם עצמי באותו טיול.

חיפשתי מקום שיוכל ללוות אותי בתהליך הרגשי שעברתי בארץ, לעבד את ההוויה שהייתי בה בטיול וללמוד איך לשמר אותה גם בארץ. התהליך עזר לי להיות מודעת לחיבור בין הגוף והנפש, לא להדחיק מחשבות ורגשות ולהבין את מה שהגוף משדר במצבי לחץ, חרדה וכמובן גם שמחה והתרגשות.

אני חווה עכשיו יותר חופש בהתמודדות עם דברים שהציקו לי והכבידו עליי ואני יודעת להסתכל על דברים מסביבי בצורה יותר עניינית. ממליצה בחום לכל מי שרוצה לעבור תהליך מרגש ועוצמתי עם עצמו.

הדר
הגעתי אליך במצב מאוד קשה ונסער בעיקר הייתי במצב של לחץ חוסר יכולת להירגע, בנוסף על כך לא כל כך ידעתי לאן מועדות פניי ואיך אני ממשיך ומתקדם לעבר התקופה החדשה בחיי.
מהמפגש הראשון יצאתי בתחושת רוגע חזקה שלא חוויתי כמותה מאז חזרתי לארץ, אתה עזרת לי להתמודד עם הלחץ ובעיקר להתמודד עם עצמי ולא לפחד מהמחשבות גם כאשר לעיתים הן עוצמתיות ומפחידות.

היום כ-3 חודשים לאחר פגישתנו הראשונה אני מרגיש מצוין ובמקום מאוד שלם ובטוח עם עצמי ועם התקופה החדשה בה אני נמצא. תודה רבה רבה לך ואני מקווה שתמשיך בעשייה שלך ותוכל לעזור לעוד הרבה אנשים למצוא את הדרך הנכונה לחיים שלווים ורגועים 🙂

יאיר
כשהתחלתי את התהליך אתך, הבנתי מהר מאוד שיש לנו שפה משותפת. זה חשוב, אבל האמת היא שזה לא מספיק כדי להגיע להבנות ולמצוא את מה שבאמת מפריע לי בצורה בה אני חי, מה הסיבות לכך ומה ניתן לעשות.

זה לקח קצת מאמץ והנחייה, אבל כשהרפתי מעט התחלתי להתבונן קצת פנימה... ויש לכך תוצאות: ברמה המיידית התחלתי לעבור ממצב של אי סדר מצטבר למצב בו אני מנצל את הזמן שלי הרבה יותר טוב. ברמה האישית זיהיתי את מה שלא הבחנתי בו קודם, שאני לא מרוצה מהגישה שלי ברוב המערכות היחסים החשובות לי. הבנתי שאני שופט את עצמי מהר מידי. הבנתי שזה גרם לי סבל מתמשך, פגע בי בכל מה שעשיתי, ושזה הרחיק אחרים. אז למה להחזיק בזה?

פתאום היה לי ממש קל לדמיין את עצמי אחרת, ואני באמת אחרת ומתרגש מזה. תודה יגאל.
יוני
התחלתי באמצעות התהליך למצוא "נושאים בלתי פתורים".
אני מרגישה שמיום ליום מתפתחת אצלי הבנה של תחושת אחריות מול היום יום שלי, אני מפתחת את היכולת לעבוד באופן יעיל יותר וממוקד יותר, מספיקה יותר ויותר דברים.

הרגשתי שאני נמצאת בתוך מרחב נעים ובטוח בתוך המפגשים ומולך, וזה סייע לי לקבל את מה שלא יהיה שיצא ממני, כולל לחץ, מבוכה וחוסר נוחות.
חשתי שהיית מאוד קשוב ומאוד איתי ברוב המוחלט של המצבים. האווירה הייתה נעימה, השאלות לעניין, ההערות מועילות והחידודים מחודדים.
טניה
הבחירה בתהליך היתה עבורי ביטוי כנה ואמיץ שלי מול עצמי לצאת לדרך חדשה ולהסתכל לפחד עמוק בעיניים. במהלך הליווי הרגשתי שאני עובר תהליך מרתק אמיץ וחדש שלא הכרתי לפני ושימש עבורי ככלי נפלא ומעמיק להתבוננות מחודשת ב'עצמי' ובחיים במובנים הכי בסיסיים של מי אני, מה אני, לאן אני הולך ואיך לעשות את זה.

בזכות השיקופים הפשוטים והמדויקים שיגאל שיקף מולי ברכות, אהבה ופשטות נשארתי חשוף בפני עצמי, הייתי חייב ללמוד ולהיות כנה ואמיתי ולעשות עבודה פנימית חזקה, להתמודד עם מה שעולה, לבחור להתפתח, להתבונן וליצור חדש. ללא ספק למדתי. אני חווה קצת יותר חופש בחיי מול הפחדים והדפוסים שמעכבים אותי, מכיר בהם, רואה אותם וזוכר לנשום לתוכם. 

חוויתי אותך כמלווה קשוב, רך, נעים, נוכח, מכוון ומפוקס. אתה אדם טוב לב שכל כולו בתוך הדבר אותו הוא מעביר באובייקטיביות ופשטות. אהבתי והערכתי את הסבלנות האינסופית, את הלב הרחב שמורגש ופועם באהבה, את האנרגיה שלך ואת הניצוץ בעיניים. הרגשתי שבאמת אכפת לך.

הייתי מסכם את התהליך כחוויה מצוינת ומצמיחה שעשתה לי רק טוב והזכירה שהמסע גם יכול להיות מלא ברוך ואהבה אם רק מסתכלים לרגע פנימה בשקט ומוכנים להתמסר ולהתפתח. תודה על הכל
רועי
כשחזרתי מהודו המלאה באנרגיות לתוך המציאות מלאת הלחץ מהסביבה, פניתי לליווי אישי בנחיתה רכה. התהליך נתן לי כלים להתמודד בצורה נכונה יותר עם הפחדים שכולנו חווים בחיים. בזכות הטיפול חיי הזוגיות שלי טובים יותר וכן הקשר עם המשפחה שלי טוב יותר מבין ומקבל. למדתי להקשיב לעצמי ולדבר על הרגשות שלי, היום בזכות הטיפול כשאני מרגישה שמשהו לא נעים לי אני מיד יודעת מה לעשות שיעזור לי.

אני חווה יותר חופש בלהיות אני עצמי ללא פחד או בושה מהסביבה וללא הצורך להתנצל על מי ומה שאני. השילוב של אדם מיוחד עם תהליך סוחף ומעניין מניבה פירות לחיים. תודה ליגאל על התהליך, ההקשבה והסבלנות.
נטלי
אני מרגישה שבעקבות הליווי האישי נעשיתי יותר משוחררת. למדתי להקשיב לגוף ברגעים של מצוקה, ברגעים של פחד, עצב, דאגה, חרדה. למדתי להירגע עם עצמי, לא להיבהל מלהיות לבד, להיות עצובה, לפחד או לדאוג.  למדתי לנשום ולפעול רק אחרי שאני נרגעת, לא לפעול מתוך לחץ, דאגה, כעס או עצב של אותו רגע. לפעול מתוך רוגע, שלמות, מוכנות.

תודה לך יגאל. אני מרגישה שנתת לי כלים גדולים לעבודה בהמשך.  לפעמים באתי אליך אובדת עצות, ורק רציתי שתגיד לי מה לעשות. אף פעם לא אמרת לי מה לעשות ולאן לפנות, אלא עזרת לי להבין בעצמי, גרמת לי לשאול את עצמי שאלות ולענות עליהן. אני מרגישה יותר חזקה.
רעות

דברו איתי

יגאל טרטקובסקי – בן 36, מטפל בשיטת סאטיה,  ממקימי הפרויקטים "סייף-זון" במידברן ו"חוף מבטחים" אשר יוצרים מרחבים בטוחים במסיבות טבע ופסטיבלים. מנחה הכשרות לליווי במצבי קיצון נפשיים (עזרה ראשונה נפשית). בעברו מתכנת מחשבים ומוביל פרויקטים בהייטק.

הקים את נחיתה רכה בשנת 2013 מתוך רצון לסייע לעשרות אלפי הצעירים החוזרים לארץ מדי שנה בצומת הדרכים הכל כך חשובה הזאת בדרכם אל החיים שברצונם לחיות.
פועל מתוך אמונה שהכל אפשרי ושכל אדם יכול למצוא את דרכו לחיות את חייו על פי מצפן ליבו ובהרמוניה עם החברה שסביבו.

יגאל - 050-828-1347​